- przez Kamil
Założenie firmy informatycznej to krok, na który decydują się nie tylko informatycy z wykształcenia, ale też wiele osób po prostu potrafiących nadzorować sieci informatyczne, naprawiać sprzęt komputerowy czy też udostępniać sygnał Internetu. Taka firma może być szansą na spore zyski, w obecnych czasach bowiem nie ma ani rodziny ani firmy, w której nie byłoby co najmniej jednego komputera. Każdy, kto prowadzi taką firmę wie jednak, że dość żmudne jest pozyskiwanie pojedynczych klientów zainteresowanych określonymi usługami informatycznymi. Chcąc zapewnić sobie większe i stabilne dochody w firmie, warto brać udział i wygrywać w przetargach informatycznych. Wbrew pozorom przetargi informatyczne to szansa zarówno dla mniejszych firm z tej branży, jak i większych.
Wiele instytucji organizuje przetargi informatyczne
W instytucjach finansowanych z publicznych pieniędzy mało jest możliwości zlecenia określonych prac przypadkowym fachowcom. Często zakazuje tego prawo, nigdy bowiem nie ma gwarancji, że prace nie zostaną zlecone znajomym czy rodzinie. Z tego też powodu organizuje się między innymi przetargi informatyczne, jak i przetargi na wykonanie prac z innych branż. Prowadząc firmę informatyczną, warto brać w nich udział. Wygranie takiego przetargu bardzo często oznacza szanse na znaczne zwiększenie przychodów firmy. Już przetarg na stworzenie strony internetowej danej instytucji i administrowanie nią, może oznaczać dla firmy, która wygra, zysk sięgający kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przy przetargach na stworzenie oprogramowania, czy też zbudowanie sieci teleinformatycznej, ten zysk może być znacznie większy.
Jak wygrać przetarg informatyczny?
W przypadku takich przetargów najczęściej elementem decydującym o wygranej jest cena. Jeśli dana firma za określoną usługę zaoferuje najniższą cenę, przetarg najprawdopodobniej wygra. Prawdopodobnie, bowiem przy tego typu przetargach nierzadko analizuje się też inne kryteria, choćby wypłacalność firmy, czy też brak zadłużenia (więcej). Istotna może być też gotowość do świadczenia usług w czasie, w którym jest to konieczne. Szczególnie przy administrowaniu sieciami komputerowymi nierzadko trzeba reagować natychmiast. W momencie awarii lub chwilę po niej. Taki przetarg może więc wygrać firma, z której pracownikiem odpowiedzialnym za usuwanie takich awarii będzie można skontaktować się w każdym czasie.
Każda firma informatyczna może brać udział w wybranych przetargach z tej branży. Jest to warte rozważenia, wygrany przetarg informatyczny zawsze bowiem oznacza szansę na zwiększenie przychodów firmy.